GERİ
Şubat 14, 2020

Okullarda Barış Kültürü Kurgulamak için Uygulama Örnekleri

Şubat 14, 2020

Saat: 18:00-20:30

Okullarda yaşanan anlaşmazlıkların çözümünde, müzakere ve akran arabuluculuk yaklaşımını kullanmak, farklılıklarla bir arada yaşama becerisini artırır ve toplumda barış ve uzlaşma kültürünün yaygınlaşmasına yardımcı olur. 

Karşılaşmalar serisinin yenisi, ilkokul düzeyinde çatışma çözme ve iletişim becerileri konusunda etkinlik ve uygulama örnekleri ve bu konudaki ihtiyaçlara yönelik iyi örnek uygulamalarının paylaşılacağı “Okullarda Barış Kültürü Kurgulamak için Uygulama Örnekleri ”, 14 Şubat Cuma günü, 18:00 - 20:30 saatleri arasında,  Bolu Abant İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Turizm ve Otelcilik Uygulama Oteli’nde gerçekleşecek. Atölyenin yürütücülüğünü Değişim Elçisi Yasemin Gültekin, moderatörlüğünü ise Değişim Elçisi Betül Aydın üstlenecek. 

Karşılaşmalar, öğretmenlerin ya da farklı disiplinlerden kişilerin, ilham veren bir konuşma yaptığı ve katılımcılarla soru-cevap bölümü içeren etkinliklerdir. Etkinlik herkesin katılımına açık, ancak kontenjanla sınırlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın!

 

Yasemin Gültekin Hakkında

Yasemin Gültekin 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.13 senedir çeşitli özel kurumlarda PDR Uzmanı olarak görev yapan Yasemin Gültekin Çocuklar ve Şiddetsiz İletişim, Çocuklar ve Felsefe konuları ile yakından ilgilenmektedir. İlkokul Düzeyinde Çatışma Çözümü ve Akran Arabuluculuk Programı uygulamaları yapmaktadır. Eskişehir Gelişim Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Öğretmen Ağı Değişim Elçisidir.


Betül Aydın Hakkında

1983 Ankara doğumlu olan Betül Aydın, lisans eğitimini 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise  2018 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. 14 yıl boyunca farklı okullarda sınıf öğretmenliği yapan Aydın, halen Bolu Koç İlkokulu'nda çalışıyor.


 

╲╱
Bolu Abant İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Turizm ve Otelcilik Uygulama Oteli
Tabaklar Mahallesi / Cumhuriyet Caddesi
No:101
Merkez / Bolu, Türkiye 14100
Türkiye
YOL TARİFİ

Irmak Akıncı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. OK