Müzede Canavar Yokmuş!

paper_clip.png

Müzede Canavar Yokmuş!

Tarih: 14.11.2018  Saat: 18.00 – 20.00

Çocukların gelişiminde müfredat ve derslikler kadar sanatın da büyük bir etkisi var. Biliniyor ki, müzelerde elde edinilen deneyim, çocukların yaratıcı düşünmesine, anlayış ve hoşgörü geliştirmesine ve farklı olanı anlamasına büyük bir katkı sunuyor. Peki öğretmenler müzelerin sunduğu eğitim olanaklarını nasıl değerlendirebilir?

Hüsne Rhea Çiğdem’in konuk olacağı ve Öğretmen Ağı Değişim Elçilerinden Gökhan Atik'in moderasyonunu üstleneceği “Müzede Canavar Yokmuş!” başlıklı Karşılaşma, müze deneyimini dört duvar arasında hapsolmaktan kurtararak öğretmenlerin ihtiyaçlarıyla köprü kuruyor. 14 Kasım’da saat 18:00 ile 20:00 arasında düzenlenecek Karşılaşma, müze deneyimini hem öncesi hem de sonrasıyla, daha geniş bir bakış açısıyla ele alarak öğretmenlerin sanat odaklı eğitim alanında güçlenmesine katkıda bulunacak.

Etkinlik, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsizdir. Ancak katılım, yer kısıtlamasından dolayı kontenjanla sınırlıdır. Lütfen kayıt olmayı unutmayın!

 

Hüsne Rhea Çiğdem Hakkında:

Liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde, üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlayan Hüsne Rhea Çiğdem, 2007-2012 yılları arasında Robert Kolej Yaz Programı’nda sanat koordinatörlüğü yaptı. 2013’te Müze Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2013-2017 yılları arasında İstanbul Modern’de, çocuklar ve yetişkinler ile müze eğitimi alanında çalıştı. Haziran 2018’de “Müzede Canavar Yokmuş” isimli kitabını yayınladı. Müze eğitimcisi ve yazar Çiğdem, çocuklar için sergilere paralel atölyeler tasarlamaya, kitaplar yazmaya ve “Müze Kiti”  projesi üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Gökhan Atik Hakkında:

Gökhan Atik, 10 Şubat 1976'da Erzincan'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi doğduğu yerde, Erzincan’da okudu. Kısa bir süre, yatılı okul deneyimi oldu. Bitlenince, yatılı okul macerası sona erdi. Erzincan depreminden sonra, lisenin son sınıfını Mersin'de okumak zorunda kaldı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinin sınıf öğretmenliği bölümünü bitiren Gökhan Atik, İstanbul ve Mardin’den sonra, tekrar İstanbul’a döndü ve hayatını burada sürdürüyor. Halen, Özel Yeşilköy Ermeni Okulu’nda Türkçe öğretmenliği yapmaktadır.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Yakup Yıldırım ·
ZAMAN
Kasım 14, 2018
MEKAN
Öğretmen Ağı
Hacı Mimi Mahallesi Serdar-ı Ekrem cad
No 30-C
İstanbul
Turkey

Yol Tarifi İçin Tıklayın!

Yorumlar

Lütfen hesabınızı aktive etmek için E-Postanızı kontrol edin.