GERİ
Eylül 28, 2019

Mülteci Çocuklarla Yapılan Çalışmalarda Oyunun Bir Araç Olarak Kullanılması

Kapsayıcı eğitim uygulamalarının bilinirliğinin artmasına katkı sunmak için ise, "Kapsayıcı Eğitim: Mültecilik Alanındaki Sorunlar ve Fırsatlar" başlıklı toplantı, 28 Eylül'de SEÇBİR, Öğretmen Ağı ve Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi ortaklığında düzenlendi. Toplantıda, dramanın mültecilere yönelik kapsayıcı eğitim çalışmalarında kullanımına dair uygulama örneklerini 4 farklı atölyede uyguladık. Ardından panelde, farklı alanlardan uzmanların deneyimleri kapsayıcı eğitim uygulamalarını tartıştık. Forumda ise, kapsayıcılık ve mültecilik konusundaki mevcut durumu ve gelecekteki adımları katılımcılarla birlikte düşündük. Toplantının gerçekleşmesini mümkün kılan Değişim Elçileri, SEÇBİR, Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi, Birey ve Toplum Ruh Sağlığında İz Derneği (Bir İZ Derneği)'ne ve katılan herkese teşekkürler! 

 

Nehir Sevimli Hakkında

Lisans öğrenimini 2001 yılında Çukurova Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlayan Sevimli, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Kadırga İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Eğitmenliği Programı bitirme projesini kişilerarası çatışma çözme becerilerinde drama yöntemi konusunda tamamlamıştır. Çocuk hakları, çocuk katılımı, demokratik okullar, alternatif eğitim yaklaşımları, çatışma çözümü, barış eğitimi, anadil temelli çokdilli eğitim, masal anlatıcılığı, çocuk edebiyatı, müze alanlarında sivil toplum örgütlerinde atölyeler yürüten, gönüllü projelerde çalışmalarına devam eden Sevimli, Başka Bir Okul Mümkün Derneği köylüsüdür. 

Neray Çeşme Aksoy Hakkında

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. 2018 yılında başladığı Uzaktan Öğretim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir. Çağdaş Drama Derneği üyesi olan ve Yaratıcı Drama Eğitmenliği eğitimini tamamlayan Çeşme Aksoy, bitirme projesi yazım aşamasındadır. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gaziosmanpaşa Şubesi’nde 10 haftalık yaratıcı drama gönüllülük çalışmasını ve Çağdaş Drama Derneği Göç Çalışmaları Birimi bünyesinde Okmeydanı Fuat Soylu Ortaokulu’nda Suriyeli çocuklarla 10 haftalık yaratıcı drama çalışmaları yürüttü. Çocuk edebiyatı, hikâye ve masal anlatıcılığı, doğaçlama tiyatro ile ilgilenmekte, mülteci çocuklarla yaratıcı drama alanında çalışmaları bulunmaktadır.

 

╲╱
SantralIstanbul E1-301
Emniyettepe Kazım Karabekir Caddesi
No:2
Eyüp/İstanbul 34060
Türkiye
YOL TARİFİ

Günalp Turan ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum