GERİ
Kasım 21, 2020

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu, Kahve Molası

Kasım 21, 2020

Saat: 15:00-15:30

Pera Müzesi İşbirliğiyle:

pera.logo.png

Pera Müzesi Öğrenme Programları işbirliğinde, Öğretmen Ağı’na özel çevrimiçi sergi turları devam ediyor! "Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu, Kahve Molası" başlıklı, özel rehberli sergi turu için 21 Kasım Cumartesi 15:00’te buluşalım.

Sergi hakkında: “Sihirli Meyve” olarak Etiyopya’da keşfedilen ve 15. yüzyılda Yemen’den Osmanlı topraklarına ulaşan kahve, kısa zamanda yaygınlaşmış, itibarlı bir içecek olarak sarayda ve zengin evlerinde yerini almış, etrafında ritüeller şekillenmeye başlamış ve sosyal hayatın gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu’ndan yapılan bu seçki, kahve etrafında şekillenen çeşitli rutinleri, ritüelleri, ilişkileri ve kamusal alan, toplumsal rol, ekonomi gibi modernizmle bağdaştırılan kavramları, kahve kültürü ve bu kültürün gelişmesine katkıda bulunan Kütahya seramik üretimi ekseninde inceliyor.

Detaylı bilgi için tıklayın

Not: Çevrimiçi sergi turu, branş ve kademe fark etmeksizin herkesin katılımına açık, ancak kontenjanla sınırlıdır. Lütfen kaydolmayı unutmayın!

 

 

╲╱
Çevrimiçi
* *
YOL TARİFİ

Irmak Akıncı Canbaz ·

Üye Girişi

Yeni Kullanıcı

Dahil Ol ›

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum