GERİ
Ekim 13, 2018

Kent, Doğa ve Eğitim İlişkisi Üzerine

Çocukların gelişiminde kuşkusuz doğanın rolü çok hayati. Zira doğa ile bağ kurmak, çocukların gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. Doğanın eğitimle nasıl kesiştiğini ve bunların kent ile ilişkisini düşünmek için  ÇEKÜL Vakfı ile birlikte düzenlediğimiz “Doğa, Kent ve Eğitim İlişkisi Üzerine” Karşılaşması 13 Ekim’de Emirgan Şerifler Yalısı'nda, herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşti. Öğretmen Ağı Değişim Elçisi Şahin Çevik'in moderasyonunu yaptığı, Gökçen Hazen’in konuşmacı olduğu Karşılaşma’da öğretmenler, öğrencileriyle doğa ile ilgili yaptıkları etkinlikleri anlattılar ve birbirlerine deneyim aktarımında bulundular. ÇEKÜL’ün öğretmenler için hazırladığı eğitim programı “Ağaçların Diliyle Kentim” programının sunumu yapıldı ve öğretmenlerin bu programa nasıl ulaşabileceğinden bahsedildi. Moderatör Şahin Çevik, Orman Okulları hakkında kendi ziyaretlerinde edindiği bilgileri katılımcılar ile paylaştı. “Ağaçların Diliyle Kentim” programı’ndan 3 örnek uygulama çalışması katılımcılar ile birlikte gerçekleştirildi. Etkinliğin sona ermesinin ardından isteyen katılımcılar ile Şerifler Yalısı turu gerçekleştirildi.

ÇEKÜL Vakfı Hakkında:

ÇEKÜL Vakfı, 28 yıl boyunca Anadolu’da yürüttüğü çalışmalardan edindiği bilgi ve tecrübesini çağdaş eğitim yöntemleriyle birleştirerek öğrenci ve öğretmenleri, kültürel ve doğal mirası farklı yönleri ile keşfetmeye ve aynı zamanda kentlerin mirasını geleceğe aktaran bireyler olarak aktif şekilde rol almaya teşvik edecek eğitim programları hazırlıyor. ÇEKÜL Vakfı, eğitime yönelik çalışmalarını doğal ve kültürel mirasın korunup yaşatılabilmesinde genç kuşakların rolüne duyduğu inançla yürütüyor.

╲╱
Emirgan Şerifler Yalısı
Emirgan Mahallesi / Sakıp Sabancı Cd
No:52
Sarıyer/İstanbul 34467
Türkiye
YOL TARİFİ

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum