GERİ
Şubat 22, 2020

1 Öğretmen 1 Fotoğrafçı: Kendi Kadrajından Bak

Şubat 22, 2020

Saat: 10:00-16:00

Kamera objektifinden görüneni anlamak, her gün gördüklerimize yeni bir bakış açısı katar. Fotoğrafçılık sanatından aldığımız ilhamla, hem kendimizi, hem çevremizi hem de okullarımızı farklı bir perspektifle anlamlandırabiliriz.

1 Öğretmen 1 Disiplin atölye serisinin yenisi “Kendi Kadrajından Bak”, bir öğretmen ile bir fotoğrafçıyı bir araya getirecek. Fotoğrafçı Özcan Yurdalan ve Değişim Elçilerinden Sevilay Şeyhoğlu’nun yürütücü olacağı atölye, fotoğrafçılık sanatına merak duyan öğretmenlere, her gün karşılaştıklarını yeni bir gözle değerlendirmeleri için yeni bir bakış açısı sunacak. Atölye, 22 Şubat Cumartesi günü saat 10.00 - 16.00 saatleri arasında Öğretmen Ağı Mekanı’nda gerçekleştirilecek. 

1 Öğretmen 1 Disiplin, bir öğretmen ve farklı disiplinden bir kişinin bir arada geliştirdiği ve disiplinlerarası etkileşimin eğitime nasıl katkı sunabileceğini ortaya koyduğu atölyelerdir. “Kendi Kadrajından Bak”, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsizdir. Katılım 20 kişilik kontenjan ile sınırlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın!

 

Sevilay Şeyhoğlu Hakkında 

1965 yılında İstanbul 'da doğan Şeyhoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 3 yıllık mühendislik deneyiminden İstanbul Üniversitesi'nden formasyon aldı. Çeşitli kurumlarda kimya ve ingilizce dersleri verdikten sonra, Milli Eğitim Bakanlığı’nda sınıf öğretmeni olarak atandı. Şeyhoğlu, bir süre resim ile ilgilendik sonra amatör olarak fotoğraf çekmeye başladı. Fotoğraf çekmeyi, ruhunu dinlendirmenin en iyi yolu olarak tanımlayan Şeyhoğlu, halen öğretmenliğe devam etmekte. 

Özcan Yurdalan Hakkında 

Yurdalan, 1955 yılında Adana’da doğdu. 1977 yılında AFSAD (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği) kurucuları arasında yer aldı. 1980’e kadar DİSK-Genel İş Sendikası Foto Film Merkezi’nde çalıştı. 1999 Marmara Depremi’nden sonra Dayanışma Gönüllüleri’nin Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi’nde çalıştı. 2000 yılında FV (Fotoğraf Vakfı) kurucuları arasında yer aldı. 2004 yılında Nar Photos kurucuları arasında yer aldı. Serbest gazetecilik yapıyor, yazıları ve fotoröportajları yayınlanıyor. Uzun yolculuklara çıkıyor.

 

╲╱
Öğretmen Ağı Mekanı
Hacımimi Mahallesi / Serdar-ı Ekrem Caddesi
No:30/C
Beyoğlu/İstanbul , Türkiye 34425
Türkiye
YOL TARİFİ

Irmak Akıncı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum