GERİ
Ocak 10, 2020

İlkokullara Disiplinlerarası Proje Örneği: Tohum Projesi

Ocak 10, 2020

Saat: 18:30-20:00

Bireysel çabaların ve amaca giden yolda azimli olmanın ekolojik olarak bir fark yaratacağını bilmek değişimi sağlar. Çocukların bireysel çabaları ile değişim sağlayabileceklerine yönelik farkındalıklarının artırılması ve olumlu sonuçlarının gözlemlenmesi değişime olan inancı ve değiştirmeye yönelik motivasyonu da artırır.

“Tohum Projesi” uygulaması, Pınar Yılmaz, Nevruz Yıldırım tarafından ekolojik farkındalığı artırmak ve doğayla bağları tekrar güçlendirmek için geliştirildi. Uygulama, Pınar Yılmaz, Nevruz Yıldırım moderatörlüğünde katılımcılarla paylaşılacak. Uygulama ile tanışmak isteyen herkes, 10 Ocak saat 18:30-20:00 saatleri arasında Öğretmen Ağı Mekanı’nda gerçekleştirilecek olan Deneyim Paylaşımı’na davetli.

Deneyim Paylaşımı, öğretmenlerin, ortak bir tema etrafında duygu ve düşüncelerini, görüş ve deneyimlerini, gözlemlerini ve sınıf içi pratiklerini aynı çemberde paylaştıkları etkinliklerdir. Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsizdir, ancak katılım kontenjan ile kısıtlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın!

 

Pınar Yılmaz Hakkında

2010 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Lisans eğitimini bölüm birincisi, 2013 yılında Yüksek lisansını onur öğrencisi olarak tamamladı. Sonrasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Anasanat Dalı’nda sanatta yeterlik bölümünde özel öğrenci statüsünde dersler aldı. 2012 yılında çocuklarla neler yapabilirim diye hayal kurmaya başladı. 8 yıldır çocuklarla gençlerle müze gezmeyi, heykel yapmayı sanata dair konuşmayı, projeler üretmeyi seviyor.

 

Nevruz Yıldırım Hakkında

1989 İzmir doğumlu. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğinden mezunu. Mesleğin ilk yılında özel öğrencilerle okuma-yazma çalıştı.5 yıldır alternatif eğitim üzerine çalışıyor. 2 yıl Özel Ütopya İlkokulunda,3 yıldır da Özel Yeniokul İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor. Çağdaş Drama Derneğinde Yaratıcı Drama Lideri eğitimini tamamladı.Çocuklarla Felsefe eğitimi aldı. Okulunda felsefe atölyelerinin yürütücüsü. Başka Bir Okul Mümkün Derneğinin Öğretmen Köyünün Eğitim Modüllerini tamamladı. Bbom derneğinde aktif olarak çalışmalara devam ediyor.

 

 

╲╱
Öğretmen Ağı
Hacımimi / Serdar-ı Ekrem Caddesi
No:30/C
Beyoğlu / İstanbul, Türkiye 34425
Türkiye
YOL TARİFİ

Zeynep Hancı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum