GERİ
Eylül 22, 2018

Farklı Disiplinler, Beraber Oyunlar

Öğretmenlerin farklı ilgileri, becerileri ve uzmanlık alanları var. Öğretmenler farklılıklarıyla birlikte bireysel ve mesleki becerilerini birbiriyle paylaştıklarında, kendi iyi örnek uygulamalarını başka öğretmenlerin de kullanımına açarak birbirinden beslenebilir ve bu örnek uygulamalar yaygınlaşır. İşte bunu sağlamak için, Ağ’ın öğretmenlerinin inisiyatifiyle, 22 Eylül’de Tokat’ta “Farklı Disiplinler, Beraber Oyunlar” atölyesini düzendi.

Öğretmenden Öğretmene Atölye serisinin bir uygulaması olan bu çalışma, Ağ’ın Değişim Elçileri’nden Belgin Gökçen’in farklı disiplinler için tasarlanmış kazanım odaklı oyunlar üzerine yapacağı bir atölye ile başladı. İlk üç oturumda çeşitli disiplinler için tasarlanan oyunların paylaşılmasının ardından, bu disiplinlerin bir araya gelerek nasıl yeni oyunlar tasarlanabileceğinin yolları keşfedildi.

Program Akışı:

09.00-09.45 Oturum 1

Tanışma, Oyunu araç olarak nasıl kullanabiliriz? Haydi oyun oynayalım!

09.55-10.40     Oturum 2

Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilgisi , Yabancı Dil vs. dersler için tasarlanmış pekiştirici oyun uygulamaları.

10.40-11.00 ARA

11.00-11.45 Oturum 3

Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilgisi , Yabancı Dil vs. dersler için tasarlanmış pekiştirici oyun uygulamaları.

11.55-12.40 Oturum 4

Oyun tasarlama ile ilgili beyin fırtınası. Değerlendirme ve Kapanış.

╲╱
Tokat Karşıyaka İlkokulu
Karşıyaka Mahallesi İbn-i Kemal Caddesi
8.Sokak No/14
Tokat 60200
Türkiye
YOL TARİFİ

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum