GERİ
Nisan 28, 2020

Etki Tasarım Atölyesi

Nisan 28, 2020

Saat: 16:00-18:00

 

Bireysel farkındalığımızı artırmak, toplumsal farkındalığımıza da etki eder. Bu yolla gelişen sosyal sorumluluk bilinci, topluma etki gücümüzü artırır. Peki, bireysel etki alanımızı, kendimizin ve çevremizdekilerin bağışıklığını artırmak için nasıl tasarlayabiliriz?

ARBOR Fayda Tasarımı Kurucusu ve Hayata Destek Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aylin Gezgüç’ün konuşmacı ve Değişim Elçilerinden Belgin Gökçen’in moderatör olacağı Dijital Karşılaşmalar etkinliğinde, bizden topluma ve yerküreye uzanan iyi olma hali ve bunun neleri gerektirdiği konuşulacak. Etki Tasarım Atölyesi başlıklı Dijital Karşılaşmalar, 28 Nisan Salı günü saat 16:00-18:00 arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek. 

Karşılaşmalar, öğretmenlerin ya da farklı disiplinlerden kişilerin, ilham veren bir konuşma yaptığı ve katılımcılarla soru-cevap bölümü içeren etkinliklerdir. Dijital Karşılaşmalar Türkiye’nin her yerinden eğitimcilerin katılımına açık ve ücretsizdir, ancak katılım kontenjanla kısıtlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın!

 

Dijital Karşılaşmalar'a Nasıl Katılabilirim?

Dijital Karşılaşmalar için Zoom isimli aracı kullanıyoruz. Bu sayede, Türkiye’nin neresinde olursanız olun cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bağlanarak etkinliğe katılabilirsiniz. 

Aşağıda süreci kolaylaştıracak bilgileri bulabilirsiniz. "Etkinliğe Kayıt ol" butonuna tıklayıp kaydınızı gerçekleştirdikten sonraki 15-20 dakika içinde, Dijital Karşılaşmalar için onay e-postası gelecektir. Onay e-postasında, etkinliğin zamanı geldiğinde tıklayarak Dijital Karşılaşmalar’a katılabileceğiniz bir link yer alıyor. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yönergeleri inceleyebilirsiniz.

  • Bilgisayarda Zoom nasıl kullanılır? Rehberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Zoom’u telefonunuza indirdikten sonra nasıl kullanacağinızı anlatan rehbere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Eğer webinara telefonunuzdan kullanacaksanız, öncelikle Zoom’u telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Telefonunuz Android ise (Samsung, Huawei, Nokia vb.), buradaki linke tıklayarak Google Play’den; iPhone ise buradaki linke tıklayarak Apple Store’dan Zoom’u indirebilirsiniz.

 

Aylin Gezgüç Hakkında

ARBOR Fayda Tasarımı Kurucusu ve Hayata Destek Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Ekonomik ve sosyal kalkınma konularında kamu ve özel sektördeki birikimini iş birlikleri kurgulama odağında kullanarak ortak değer yaratma amaçlı fayda tasarımı üzerinde çalışmaktadır. Meslek Lisesi Memleket Meselesi, Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini destekliyorum (HeforShe) gibi projelerde, gönüllülük, kurumsal değişim, toplumsal etki, hak temelli yaklaşım ile dezavantajlı gruplara yatırım yapılması gibi konularda etkili ve ödüllü uygulamalar tasarlamış ve yönetmiştir. McKinsey, TUSIAD, Zorlu Holding, HFE Vakfı gibi özel sektör ve sivil sektör kuruluşlarına, ILO ve UNDP gibi uluslararası kuruluşlara toplumsal ve kurumsal yatırım ile marka mimarisi konusunda danışmanlık desteği vermektedir. ACPC olarak bireysel koçluk, sosyokrasi ve derin demokrasi araçları ile de takım koçluğu çalışmaları yapmaktadır.

Aylin Gezgüç, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden lisans ve University of California at Berkeley, Haas Scool of Business’dan MBA derecesine sahiptir.

 

Belgin Gökçen Hakkında

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan 1995 yılında mezun oldu. İlk görev yeri olan İstanbul’da devlet lisesinde dört yıl çalıştıktan sonra, Koç Okulu’nda göreve başlayan Gökçen, Koç Okulu’nda Beden Eğitimi öğretmeni olarak 20 yıl çalıştı. Ahmet Yesevi Üniversitesi ‘Eğitim Yönetimi ve Planlaması’ yüksek lisans programını tamamladı. Bitirme projesini, ‘Geleneksel Çocuk Oyunları ve Teknolojik Oyunlar’ konusunda yaptı. Çocukluğunu özgürce oyun oynayarak geçiren Gökçen’in hayali, günümüz çocuklarının okul ve dersler dahil bol bol oyun oynayacağı ortamlar yaratmak adına yetişkinlerde farkındalık yaratmak. Bu anlamda, farklı disiplinlerde kullanılabilecek oyunlar tasarlıyor. Disiplinler arası geçiş ve farklılaştırılmış eğitim uygulamalarını da derslerinde sık sık kullanmaya özen gösteriyor. Deneyimlerini ATC (Sonbahar Öğretmen Sempozyumu) ve Öğretmen Ağı gibi platformlarda paylaşan Belgin Gökçen, en büyük hayali ‘Oyun Oynayan Okul Projesi ’ ve ‘Oyun Sokağı Projesi’ni hayata geçirerek; çözüm üreten, strateji geliştiren, işbirliği yapan, paylaşmayı bilen, bedenen ve ruhen sağlıklı, mutlu çocuklar yetişmesine katkıda bulunmak.

 

 

 

╲╱
Çevrimiçi

Günalp Turan ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum