GERİ
Eylül 16, 2020

Dijilemeye hazır mısınız? : Dijidrama

Eylül 16, 2020

Saat: 20:00-22:00

 

Yaşanan pandemi süreci ile fiziksel ortamda eğitime ara verip uzaktan eğitime geçtiğimiz ve dijitale eğildiğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Bu ihtiyaçtan hareketle dijitalde işlenen dersleri daha eğlenceli hale getirmek ve dersi oyun yoluyla desteklemek adına yaratıcı drama etkinlikleri önemli bir alternatif. Yaratıcı drama etkinliklerini dijital ortamda öğretmenlerle deneyimleyerek derslerin daha verimli geçmesine katkı sağlayabilir, dersleri daha zengin hale getirebilir, öğrencilerin ekran başında dikkatlerini ve motivasyonlarını artırabiliriz. 

“Dijilemeye hazır mısınız?: Dijidrama” başlıklı Öğretmenden Öğretmene etkinliği Öğretmen Ağı ve Dijidrama işbirliğinde Değişim Elçilerinden Halil Yavaş’ın moderatörlüğünde, Mine Karakaya ve Senem Bulat yürütücülüğünde yaratıcı dramayı dijitalde keşfetmek isteyen 15 öğretmen ile birlikte 16 Eylül 20:00-22:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinliklerin verimli geçmesi için katılımcıların kamera ve ses ayarları açık bir şekilde bilgisayarlarından katılım göstermeleri gerekmektedir. Etkinlik tüm öğretmenlere açıktır ancak kontenjanla kısıtlıdır. Lütfen başvurmayı unutmayın!

Öğretmenden Öğretmene atölye, öğretmenlerin, ilgi ve uzmanlık alanlarından, bireysel ve mesleki becerilerinden yola çıkarak geliştirdikleri ve kendi iyi örneklerini meslektaşları ile paylaştıkları atölyelerdir.

 

halilHalil Yavaş Hakkında:

Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışman ve Rehberlik bölümünü 2016 yılında bitirdim. Şu anda Mardin Kızıltepe Karakuyu Ortaokulu’nda Psikolojik Danışman olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda yaratıcı drama eğitmeniyim.                          

 

mineMine Karakaya Hakkında:

Dokuz Eylül Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü 2007 yılında bitirdim. Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışman ve Rehberlik bölümünden de 2018 yılında mezun oldum. Ayrıca Çağdaş Drama Derneği’nden 5 aşama yaratıcı drama eğitimi aldım.

 

Senem Bulat Hakkında:senem

Pamukkale Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2008 yılında mezun oldum. MEB'e bağlı okullarda 12 yıldır Psikolojik Danışman olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda 6 yıldır yaratıcı drama eğitmenliği yapmaktayım.

 

 

╲╱
Çevrimiçi
* *
YOL TARİFİ

Zeynep Hancı ·
Üzgünüz, bu etkinlikiğe yer kalmamıştır.

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum