GERİ
Temmuz 27, 2020

Değişim Elçileri Burası Tamamen Bizim Kampı

Koşullar ne olursa olsun tamamen öğretmenlerin olan bir alan, eğitimde ihtiyaç duyduğumuz değişimin olmazsa olmazı. Eğitim Reformu Girişimi (ERG) Araştırmacısı Umay Aktaş Salman’ın aktardığı gibi, öğretmenler söz sahibi olabildiğinde, desteklendiğinde, meslektaşlarıyla bir arada çözüm aradığında, kendilerinde, sınıflarında ve okullarında değişim yaratıyor. Çoğu zaman öğretmenin nesneleşebildiği, sadece aracı olarak görülebildiği bir eğitim sisteminde öğretmenler, kahraman değil, “özne” olmaya ihtiyaç duyuyor.

Tam da bu amaçla; tamamen öğretmenlerin olan alanların çoğalması ve eğitimin doğayla buluşması için “Burası Tamamen Bizim” Kampı Öğretmen Ağı Değişim Elçisi öğretmenlerinin inisiyatifiyle 27, 28 ve 29 Temmuz tarihlerinde Şaymana Arslanköy Tesisleri Mersin’de düzenlenecek. 2020 Değişim Elçileri Yaz Buluşması ana mesajı olan “Burası Tamamen Bizim”i bir adım öteye taşıyan kampın teması ise “Doğadaki Değişim Elçisi: Bir Eğitim Mekanı Olarak Doğa” olacak. 

3 gün sürecek kampta, matematik, edebiyat, yaratıcı düşünme gibi eğitimin farklı konuları doğa bağlamında ele alınacak. Öğretmen Ağı Mersin ve Adana Değişim Elçilerinin ortak çabası ve inisiyatifiyle gerçekleşiyor. Ayrıntılı programı aşağıda bulabilirsiniz:  

 

Program:

27 Temmuz Pazartesi: 

18:00 Yaratıcı Drama: Kamp başlıyor! Tanışalım mı? / Savaş Keskin
19:00 Akşam yemeği
20:00: Yazlık Sinema: “Yün Bebek” / Yönetmen Ümmiye Koçak ve film oyuncuları  Emine Yıldız, Memnune Kizir, Duygu Koçak ile söyleşi 

 

28 Temmuz Salı

08:00 Uyanış: Egzersiz, Yoga, Meditasyon
08:30 Kahvaltı 
10:00 Deneyim Paylaşımı: Öğretmen Ağı / Gözde Uysal, Meral Deniz, Mustafa Dursun, Gülcan Demirkeser
10:50 Ara
11:15 Doğa ve Matematik / Gözde Uysal
12:30 Öğle Yemeği
14:00 Doğa ve Edebiyat / M. Yücel Özmen, Nilgün Karayılan, Mustafa Dursun
15:00 Ara
15:30 Doğada Yaratıcı Düşünme / Türkay Tol
17:30 Doğa yürüyüşü
20:00 Akşam yemeği
21:00 O zaman müzik, dans! 

 

29 Temmuz Çarşamba

08:00 Uyanış: Egzersiz, Yoga, Meditasyon
08:30 Kahvaltı
10:00 Panel: Doğada Eğitim: Orman Okulları 

Moderatör: 
M.Cemal Yıldız

Panelistler:
Fahrettin Sunav (Erdemli Deniz ve Orman Okulu)
Dr. Mehmet Gültekin (Erdemli Deniz ve Orman Okulu)
Aysun Tor (Erdemli Deniz ve Orman Okulu)
Sercay Ünver (Tarsus Orman Okulu)
Hatice Utaş (Toroslar İlçe MEM - Ar-Ge).

Öğleden Sonra: Toparlanma ve Dağılma

 

Katılım 

Kampa kayıtlar 20 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Burası Tamamen Bizim Kampı’na katılım ücretsizdir. Fakat, kamp süresince tüm ihtiyaç ve ücretlendirmeler katılımcıya aittir. Kamp için özel olarak belirlenen fiyat tarifeleri ve ihtiyaçlar aşağıdaki şekilde olacaktır.

 

  • Kişisel çadırınız ile katılmanız gerekmektedir. Size bir çadır sağlanamayacaktır. Çadır ile konaklama kişi başı gecelik 15 TL’dir. Çocuklardan ücret alınmamaktadır.
  • Aile olarak katılım mümkündür fakat bizlere e-posta ile bilgi vermeniz gerekmektedir. E-posta: [email protected]
  • Yanınızda yiyecek getirebilir kamp alanında çadırlarınız civarında yemeklerinizi ya da kahvaltınızı kendiniz yapabilirsiniz. Dışarıdan getirdiğiniz yiyecek ve içeceklerinizi, kamp alanındaki buzdolaplarında muhafaza edebilirsiniz.
  • Restoran kısmında açık büfe kahvaltı sınırsız çay, Öğretmen Ağı’na özel 30 TL olacaktır.
  • Yemek için; balık, servis, salata, her şey dahil 30 TL, Köfte menü 40 TL ve ekmek arası sucuk 20 TL olacaktır.Bunlara ek olarak, kamp boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz tüm diğer eşyalar ve bilginiz dahilinde olması gereken konular ile alakalı detaylı bir bilgilendirme tarafınıza kayıt olmanızın ardından gönderilecektir.

╲╱
Şaymana Arslanköy Tesisleri
Arslanköy / Toroslar
Mersin 33250
Türkiye
YOL TARİFİ

Irmak Akıncı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum