GERİ

Sınırlar Eğitimi

Ekim 9, 2022

Saat: 11:00-17:00

 

Sınırlar yaşam yolumuzun güçlü koruyucuları ve pek çok ihtiyacımızın giriş kapısıdır. Geçişleri ve ilişkiyi temsil eden sınırlar psikolojik sağlığımızın ve yaşam enerjimizin önemli  kaynaklarından biridir. Peki “sınırlar” bağlamında çocuklar, ebeveynler ve kendimizle olan ilişkimize nasıl yaklaşmalıyız?

 

Iraz Toros Suman yürütücülüğünde ve Seda Ersoy moderatörlüğünde gerçekleşecek olan “Sınırlar Eğitimi” erken çocukluk dönemi (okul öncesi) profesyonellerinin katılımını bekliyor. 9 Ekim Pazar günü 11.00-17.00 arasında Karaköy, Minerva Han 2. Kat Toplantı Odası’nda gerçekleşecek olan Sınırlar Eğitimi’nin programına aşağıdan ulaşabilir, etkinliğe katılmak için “Etkinliğe Kaydol” butonuna tıklayabilirsiniz.

 

Program

 

10.00 - 13.00

Sınır Kavramı 

Kişisel Sınırlarımızla İlgili İçebakış Çalışması 

Çocuklar İçin “Sınır” ın Anlamı ve Öğretmen/Uzman  İçin Sınır Koyma Araçları 

Grup Çalışması 

 

13.00 - 14.00

Öğle Arası

 

14.00 - 16.00

Ebeveynler İçin “Sınır” ın Anlamı ve Öğretmen/ Uzman  İçin Sınır Koyma Araçları

 

Grup Çalışması 

Geri Bakış ve Kapanış 

 

 

%C4%B1raztorossuman.png

Iraz Toros Suman Hakkında

 Uzman Psikolog Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitesinde  başarı bursu ile aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı. Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “Aile İçi Fiziksel ve Psikolojik Şiddetin Ebeveynler ve Çocuklar Üzerindeki Etkileri” üzerine oluşturdu.

 

2014-2017 yıllarında Waldorf Pedagojisi Erken Çocukluk Dönemi Eğitmen Eğitimini alarak, Kasım 2015 tarihinde Waldorf Pedagojisi’ nden esinlendiği MOMO Anaokulu’ nu kurdu. Kurucusu olduğu anaokulunda anne-babalar ve eğitimciler ile aktif bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Eşik Terapi kurucularından olup, danışmanlık merkezinde çocuk merkezli aile danışmanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda oyun terapilerini sürdürmekte ve aile içi iletişim çemberleri yürütmektedir. 

 

 

sedaersoy.png

Seda Ersoy Hakkında

Seda 4 Ağustos 1992 yılında İzmit’te doğdu. 2011-2015 yılları arasında İstanbul’ a gelerek Marmara Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği alanından mezun oldu. Daha sonra TED Kocaeli Koleji’ inde okul öncesi öğretmenliği görevini yaparak, İstanbul’a tekrar geri döndü ve YÖM Okulları’ nda okul görevine devam etti. Çocuklarla Felsefe eğitimi alarak felsefe atölyeleri yürüttü. Okul öncesi eğitime yönelik “Matematik ve Okuma-Yazmaya Hazırlık” alanlarını kapsayan ve belirlenen dört temaya uygun sekiz çalışma kitabı yazdı. İstanbul Gedik Üniversitesi Özel Eğitim ve Zihinsel Engelliler Uzman Eğitici Eğitimi’ ni alarak özel gereksinimli çocuklarla çalıştı. Google’ ın yürütmüş olduğu Google Proje Yöneticiliği Sertifika Programı’ nın Türkiye’ deki genç bursiyerlerinden biri olarak programı başarı ile tamamlayıp ekibin takım lideri oldu. Aynı proje kapsamında yetişkinlere yönelik Unity ile geliştirilmiş mobil oyun tasarımı yaptı. TÜBİTAK tarafından desteklenen “Çevrim içi Bilişsel Tanıya Dayalı İzleme Modelinin Üst Düzey Düşünme Becerilerine Etkisi” projesini başarı ile tamamlayarak, projenin danışman ekibine dahil edildi. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’ nde Eğitsel Tasarım ve Değerlendirme (Tezli-Türkçe) üzerine yüksek lisans yapmakta olup, tez aşamasındadır. Yetişkin eğitimi üzerine çalışmalar yürütme hedefiyle MOMO Akademi’ nin kuruluşuna dahil olup, MOMO Akademi Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.   


İletişim: akademi@momoanaokulu.com

 

Tarih
2022-10-09 11:00 - 17:00
Konum
Minerva Han 2. Kat Toplantı Odası
Bankalar Caddesi No:2, Karaköy
İstanbul
╲╱