GERİ
Nisan 17, 2021

Adım Adım Yaratıcı Problem Çözme Programı

Nisan 17-24 & Mayıs 1 2021

Saat: 14:00-16:00

 

"Her gün karşılaştığımız problemleri yeni bir bakış açısıyla çözmek mümkün mü?"

 

Yaratıcı Problem Çözme (YPÇ) Programı, ortak bir probleme çözüm üretmek üzere Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinden yararlanılan ve öğretmenlerin gruplar halinde çalışarak belirlenen bir probleme yönelik çözüm ürettikleri atölye serisidir. Program aracılığıyla öğretmenler, her gün karşılaştıkları problemlere farklı bir bakış açısıyla yaklaşır ve kendi problemlerine yaratıcı çözümler geliştirmek için yeni bir yöntem öğrenir. 

Yaratıcı problem çözme becerisinin yaygınlaşması ve programının çevrimiçi kanallarda da sürmesini sağlamak için, yeni ve dijital bir öğrenme deneyimi serisi tasarlandı. Program yürütücüleri Değişim Elçisi öğretmenlerden Besime Büşra Karakoyun ve Sedanur Ünlüoğlu; Programda grup çalışmalarına rehberlik edecek Değişim Elçisi öğretmenler ise Banu Yücetaş, Kubilay Özaydın ve Meral Deniz katılımcılarla öğrenme yolculuklarında birlikte olacak.

Programa başvuran katılımcılar, tüm adımlara katılmayı taahhüt ederler. Programın verimli olarak ilerlemesi adına kamera ve mikrofonların açılarak aktif kullanımı gerekmektedir. Program, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsizdir; ancak katılım kontenjanla sınırlıdır. 

 

Program Tarihleri:

1.Adım: Tasarım Odaklık Düşünme Prensipleri: 17 Nisan Cumartesi, 14:00-16:00

2.Adım: Problemde Derinleş: 24 Nisan Cumartesi, 14:00-16:00

3.Adım: Sorulardan Fikirlere: 1 Mayıs Cumartesi, 14:00-16:00

 

 

╲╱
Çevrimiçi
* *

Zeynep Hancı ·
Üzgünüz, bu etkinlikiğe yer kalmamıştır.

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum