GERİ
Mayıs 12, 2020

Adım Adım Yaratıcı Problem Çözme: 2.Adım, Problemde Derinleş

Mayıs 12, 2020

Saat: 16:00-18:15

 

"Her gün karşılaştığımız problemleri yeni bir bakış açısıyla çözmek mümkün mü? 

Yaratıcı Problem Çözme (YPÇ) Programı, ortak bir probleme çözüm üretmek üzere Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinden yararlanılan ve öğretmenlerin gruplar halinde çalışarak belirlenen bir probleme yönelik çözüm ürettikleri atölye serisidir. Program aracılığıyla öğretmenler, her gün karşılaştıkları problemlere farklı bir bakış açısıyla yaklaşır ve kendi problemlerine yaratıcı çözümler geliştirmek için yeni bir yöntem öğrenir. 

Yaratıcı problem çözme becerisinin yaygınlaşması ve programının çevrimiçi kanallarda da sürmesini sağlamak için, yeni ve dijital bir öğrenme deneyimi serisi tasarlandı. 12 Mayıs 2020 Salı günü, saat 16:00 - 18:15 arasında Değişim Elçilerinden Besime Büşra Karakoyun, Sedanur Ünlüoğlu yürütücülüğünde, yine Değişim Elçilerinden Banu Yücetaş, Kubilay Özaydın, Leyla Kış ve Nebi Burak Ay rehberliğinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan serinin ikinci “Öğretmenden Öğretmene” atölyesi, “Problemde Derinleş”meye odaklanacak. Atölye, branş ya da deneyim fark etmeksizin tüm öğretmenlerin katılımına açık ve ücretsizdir ancak katılım 20 kişilik kontenjanla sınırlıdır. 

 

Peki, atölye serisine katılırken izlemeniz gereken adımlar nelerdir?

  1. “Etkinliğe başvur” butonu sayfanın altında yer alan soruları cevapladıktan sonra aktif olacaktır.
  2. Etkinliğin aktif katılım gerektirmesi ve farklı dijital araçlardan yararlanması sebebiyle katılımcıların bilgisayardan katılımı zorunludur. Telefondan katılabilecek katılımcıların başvurmaması gerekmektedir.
  3. Başvuruların olumlu sonuçları, branş ve kademe çeşitliliği ve cinsiyet dengesi göz önüne alınarak 11 Mayıs Pazartesi günü e-posta yoluyla yapılacaktır. 
  4. Atölye ardından iletilen anketi dolduran katılımcılara, hem diğer “Adım Adım Yaratıcı Problem Çözme” atölyelerine katılım önceliği tanınacak hem de “Yaratıcı Problem Çözme: Anlama Adımı” kitapçığı iletilecek. 

Öğretmenden Öğretmene atölye, öğretmenlerin, ilgi ve uzmanlık alanlarından, bireysel ve mesleki becerilerinden yola çıkarak geliştirdikleri ve kendi iyi örneklerini meslektaşları ile paylaştıkları atölyelerdir.

 


Besime Büşra Karakoyun Hakkında

Ankara doğumlu olan Karakoyun, ilkokuldan liseyi bitirene kadar Mersin’de eğitim gördü. Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitiminin ardından, Ankara’da farklı özel okullarda öğretmenlik yaptı. Halen, özel bir kurumda okul öncesi öğretmeni olarak çalışmaktadır. Karakoyun, öğrencilik yıllarından bu yana TEGV başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetlerde bulunmaktadır.

Sedanur Ünlüoğlu Hakkında

Ankara doğumludur ve eğitim-öğretim hayatının da büyük kısmı Ankara’da geçmiştir. Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitiren Ünlüoğlu yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Yüksek lisans döneminde çeşitli özel kurumlarda çalıştıktan sonra 2006 yılında MEB ‘ de öğretmenliğe başladı. Halen MEB’de görevine yönetici olarak devam etmektedir. Öğretmenlik hayatını değiştiren en büyük adımın Çağdaş Drama Derneği ile tanışmak olduğunu belirten Ünlüoğlu hala öğrencileriyle fırsat buldukça drama atölyeleri yapmakta ve yurt içi ve yurt dışı proje faaliyetlerini yürütmektedir.

 

 

 

╲╱
Çevrimiçi

Zeynep Hancı ·

Öğretmen Ağı web sitesinde çerez kullanımına izin verilmektedir. Web sitesinde gezinmeye devam ederek, bu kullanımı kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazla BilgiKabul Ediyorum